Rozhovor s Vivid Speed20

Ahoj všem, 

Po menší pauze jsem Vám naservíroval další rozhovor a tentokrát sem si přivzal jezdce který m také pár let naježděno. Vivid je momentálně aktivní závodník u nás V RS Clubu a to hned v dvou šampionátech GTRS a TC PC2 🙂 Nesmíme ale zapomenout i na jeho asi nejsilnější ÉRU v CCR kde opravdu zářil, nebo v NV Cupu kde byl vůbec jako jeden z prvních rychlejších jezdců. Vivid má na svém kontě opravdu spoustu výher, vyhraných šampionátů atd. A proto věřím že by Vás tento rozhovor mohl zajímat 🙂

 

Jak dlouho už funguješ na poli online závodních her ?

Ze začátku jsem se sem tam připojil do nějakého veřejného závodu, ale to nebylo ono (veřejná lobby je veřejná lobby). Teprve před více jak 3 roky jsem se poprvé zapojil do jednoho závodu na CCR.

Jaké to bylo závodit na úplném začátku ? Jezdí někdo aktivně z jezdců do dnes ?

Na svůj první pořádný závod asi nikdy nezapomenu. Byl to 9 závodu Renault Clio Cupu a na startovní čáře mnou zmítaly různé emoce, ale byl to neuvěřitelný pocit. Samozřejmě to ze začátku nebylo jednoduché, dost jsem dostával na prdel 😀 ale tréninkem jsem se zdokonalil a mohl jsem směle konkurovat těm nejrychlejším.

Ano jezdí i jezdi, které jsem potkával na svých začátcích a nebál bych se říct, že díky tomu jsme přátelé.

Na co rád vzpomínás a co bys pro změnu radší zapomel ?

Ze závodů mám spousty vzpomínek, některé jsou pozitivní a jiné zase nejsou. Vždy se ale snažím si vybavit jen to pozitivní. To je asi ten důvod, že i přesto jakou mívám na tratí smůlu, tak i tak vezmu do ruky gamepad a jedu zase.

Kdybych, ale měl opravdu nějaké momenty vyzvednou, tak ta pozitivní by byla asi moje úplně první výhra na Brands Hatchi s BMW na mokru. Na druhou stranu bych hrozně rád zapomněl všechny moje chyby, které jsem napáchal v Zeleném pekle.

Jak dlouho závodíš na Xboxu, jezdil jsi FM a jaká verze se Ti nejvíce líbila? Kdo Tě k tomu dostal?

Je to už celkem dlouho, vlastně od roku 2011, kdy jsem spolu s bráchou dostali na půl Xbox 360, zatím co on měl FIFU, já dostal Forzu Motorsport 4. Pořád je to pro mě nepřekonaný díl a to jak z pohledu zpracování (vizuál, fyzika), tak z pohledu zaměření na motorsport. Celkem škoda, že už v té době jsem nejezdil s CCRkem.

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně a jaké?

Od začátku jezdím na klasickém gamepadu, samozřejmě zvažuji změnu, a to jestli přejdu na Elite. Nad volantem, už taky dost dlouho přemýšlím, ale chci něco kvalitnějšího, a to je už vetší investice, pak se ale bojím, že bych ho dostatečně nevyužil

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

U aut nemůžu říct, které mi sedí nejlépe, protože se vždy snažím z daného auta vymáčknout maximum. Ale doufám, že mi nadcházejícím šampionátu bude to Ferrari opravdu dobře sedět.

Z tratí, už si dokážu vybrat, a to bych asi vyzdvihl Mazdu Lagunu Secu a Brands Hatch.

Jak se ti líbí Forza Motorsport 7?

Líbí se mi, ale hra měla přijít klidně později a díky tomu mohla být dodělaná, protože ze začátku ji provázeli velké problémy. Taky mě dost mrzí, že některé zajímavé funkce z FM6 tam nejsou a přitom by tu hru udělali hned zajímavější. A k DLC se snad nemá ani cenu vyjadřovat

Za mě je to nejméně povedený díl série a nezbývá než doufat, že se ze svých chyb vývojáři poučili.

Jakou hru-simulátor hraješ nejraději a proč?

Teď jsem si koupil PC2 a musím říct, že mě opravdu chytli. Líbí se mi na nich to jak na každý závod musím, podstoupit proceduru tréninků, nastavování auta a taky strategie závodu. Je to něco, co mi ve Forze dost chybí.

Jezdíš rád na Nordschleife?

Tak tahle otázka je pro mě rána pod pás 😀 …. Musím uznat okruh je to těžký a při závodech mi to na něm moc nejde, protože se snažím jet pilu, a pak dělám chyby. Ale rád se na něm projedu, když o nic nejde, takže ho mám vlastně rád.

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách atd. a jak se Ti dařilo?

Jednou jsem byl track-day v Mostě, a tak vystrašený jsem asi nikdy nebyl. Hodně za to mohlo, že jsem tam byl vlastním autem, a to nechceš poslat mimo trať nebo mít kolizi se závodním Radicalem.

Na motokárách jsem byl asi 3krát v životě (naposledy 3 roky zpátky) sice jsem měl pocit, že jsem dělal, co jsem mohl, ale s konečným výsledkem jsem nebyl spokojený, ale i tak mě to bavilo.

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod ?

Snažím se nějaký způsobem trénovat, zajet si pár koleček, zopakovat si trať a učím se nastavovat auto, ať už sám nebo s ostatními jezdci. Mám, ale pocit, že vždycky na začátku šampionátu jsem v tom mnohem aktivnější než k samotnému konci.

Co bys změnil na FORZA RS CLUB?

Myslím si, že teď vše jede perfektně, tak není třeba něco měnit.

Možná později, by se mohli přidat komentované závody, a to by mohlo přidat na profesionalitě.

Koho považuješ za svého největšího rivala?

To je těžké říct, protože pro mě je každý závod jiný, ale i tak si najdu někoho s kým mám super souboje. I poslední závod na Suzuce byl fajn do určitého kola, několikrát jsem si tam s pár jezdci vyměnil pozice a měli jsem pěkné souboje.

Možná bych mohl vyzdvihnout jednoho rivala a tím je JirkaBruss, protože nikdy nezapomenu na STCC šampionát (Volvo šampionát) na CCR, tam jsme byli skutečně velcí RIVALOVÉ.

Jaký byl Tvůj nehorší a nejlepší závod po dobu co se aktivně věnuješ online závodění ?

Zkusím začít tím nejhorším, ale nemůžu říct, že je jen jeden, takových závodů je víc, ale mají něco společného, a to že jsem skončil mimo trať ne svou vinou a v konečném důsledku mě to stalo dobré umístění v šampionátu.

Ten nejlepší bych už vybrat mohl, vlastně se rozhoduji jen mezi dvěma závody, v obou případech šlo o poslední závod šampionátu. V jednom si jedu pro výhru v šampionátu, a to s velkým klidem (TCC S2), ten druhý byl souboj s JirkouBrussem o první místo v STCC, protože jsem do posledního závodu nastupovali se stejným počtem bodů. Sice jsem dojel druhý, ale i tak musím říct, že to byl ten nejlepší závod, který jsem kdy jel.

Tento příspěvek můžete okomentovat pomocí Facebook účtu.

2019-01-29T20:48:51+00:00

Autor příspěvku: